همه عاشق پیتر‌خرگوشه هستند!

شاید مشهورترین خرگوش دنیا نباشد، اما قطعاً از مشهوترین خرگوش‌هاست! «پیتر»، خرگوش بازیگوش قصه‌های «بئاتریکس پاتر» با آن پیراهن آبی‌رنگش، نزدیک به ۱۱۶سال است که دوست بسیاری از کودکان و نوجوانان جهان است.

انیمیشن فروزن 2

کارتون یخ زده II یا همان فروزن،  که قهرمانان آن، دو خواهر به نام السا و آنا هستند با دوبله فارسی در کارتونا آماده تماشا می باشد. این کارتون امتیاز 6.9 از سایت IMDb دارد.

تماشای آنلاین قسمت دوم فروزن

تماشای آنلاین قسمت اول فروزن

کارتون بره ناقلا 2 یا شان گوسفند

معمولاً همه‌ی علاقه‌ها از سنین کودکی و نوجوانی آغاز می‌شوند و اگر دنبالشان برویم، می‌توانند آینده‌ی ما را بسازند.

«نيك پارك»، ششم دسامبر 1958 ميلادي در «بروكلين‌پارك» در شهر «پرستون» از بخش «لانكشاير» در شمال‌غربي انگليس به‌دنيا آمد. مادرش خياط بود و پدرش عكاس معماري. او سومين فرزند از پنج فرزند خانواده‌ي پارك بود. از جدیدترین آثار وی بره ناقلا یا همان Shaun the Sheep است.

این کارتون را با نام بره ناقلا فارماگدون می توانید با اینترنت نیم بها در کارتونا به صورت آنلاین تماشا کنید.

کارتون های معروف کودک و نوجوان

تعطیلات تابستان، فرصت خوبی برای فیلم‌دیدن و سینما‌ رفتن است، بدون این‌که نگران مدرسه و امتحان باشیم. هر چند که امسال با شیوع ویروس کرونا این امکان فراهم نیست.

شرکت‌هاي بزرگ فيلم‌سازي و انيميشن‌سازي جهان هم اين موضوع را خيلي خوب مي‌دانند. به‌خاطر ‌همين است كه هميشه تابستان‌ها فيلم‌هاي كودك و نوجوان و انيميشن‌هاي تازه، گيشه‌هاي سينما را در جهان تسخير مي‌كنند و تابستان را تماشايي‌تر مي‌كنند.

انیمیشنی برای خوردن پاپ‌کورن!

می‌گوید مفرح‌ترین دوران فیلم‌سازی‌اش به ساخت انیمیشن «شگفت‌انگیزان» برمی‌گردد و همیشه این اشتیاق را داشته که دوباره به آن دوران برگردد، اما هربار درگیر انیمیشن‌ها و فیلم‌های دیگری بوده است.

بازگشت دامبو

«دامبو»، همان فیل پرنده‌ی دوست‌داشتنی دنیای انیمیشن، دوباره به سینما برگشته است.

انیمیشن پرز 1

انیمیشن پرز 1 یا El ratón Pérez 1 با موضوع خانوادگی، کمدی از کارتون های دوبله فارسی کارتونا می باشد. این کارتون و قسمت دوم پرز را در کارتونا با اینترنت نیم بها، به صورت آنلاین تماشا کنید. طبق نظر روانشناس کودک کارتونا، این کارتون برای کودکان 4 سال به بالا مناسب است.

انیمیشن سگ ملکه ساخت 2019 با موضوع کمدی

کارتون سگ ملکه یا The Queen’s Corgi از کارتون های جدید وب سایت کارتونا با موضوع خانوادگی، تخیلی می باشد. این انیمیشن زیبا با دوبله فارسی و اینترنت نیم بها در کارتونا آماده پخش می باشد.

طبق نظر دکتر روانشناس کارتونا، کارتون سگ ملکه برای گروه سنی 4 تا 15 سال مناسب است.

کارتون زشت

می‌گوید کودکی و نوجوانی پرهیجانی داشته و درست مثل «یی»، دختر نوجوان انیمیشن «اورست»، رها و پرانرژی بوده است. «جیل کالتِن»، از معدود نویسنده‌ها و کارگردان‌های زن آمریکایی است که در صنعت انیمیشن فعالیت دارند. او انیمیشن زشت را در سابقه کاری خود دارد. می توانید کارتون زشت با دوبله فارسی از کارتونا با اینترنت نیم بها تماشا کنید.

انیمیشن دولیتل محصول 2020

فیلم انیمیشن دولیتل یا Dolittle ساخته۲۰۲۰ با نمایش کمدی، خانوادگی، مناسب سنین ۱۰ سال به بالا است. این فیلم را با دوبله فارسی و اینترنت نیم بها می توانید در کارتونا به صورت آنلاین تماشا کنید.  این انیمیشن رتبه 5.6 از IMdb را دارد.

از نقاط قوت فیلم می توان به این موارد اشاره کرد: افزایش اعتماد به نفس، شناخت ضعف ها و فقط نگاه کردن وگذشتن از بعضی از موارد. فیلم دولیتل با ضمیر ناخودآگاه یا همان کودک درون در ارتباط است و حس مسئولیت را در کودک ارتقا می دهد.

انیمیشن آشیانه اژدها: تاج و تخت الف ها

این انیمیشن دارای امتیاز 6.1 از IMdb است. انیمیشن تاج و تخت الف ها، داستان الف ها (جن و پری) را به تصویر می کشد که یک پرنسس افسانه ای به نام لیا، یک جواهر جادویی قدرتمند دارد که هر کسی آن را در اختیار داشته باشد می تواند به تمامی سرزمین حکمرانی کند.

طبق نظر دکتر روانشناس کارتونا، این کارتون برای نوجوانان بین 10 تا 15 سال مناسب است.

در این انیمیشن(Throne of Elves( که قدرت تخیل بالایی دارد ارتباط دو جنس مخالف که از دو گروه فکری و زندگی متفاوت هستند به تصویر کشیده شده است. کارتون تاج و تخت الف ها، نشان می دهد که با عشق می توان در تمام شرایط زندگی کرد و موفق شد.

انیمیشن لگو مووی 2 ساخت 2020

انیمیشن لگو مووی یا همان فیلم لگو از انیمیشن های جدید 2020 در وب سایت کارتوناست که می توانید با دوبله فارسی آن را به صورت آنلاین تماشا کنید.

کاتون لگو، دارای امتیاز 7.8 در IMdb  است که با کیفیت Full HD می توانید آن را در کارتونا تماشا کنید.

طبق نظر دکتر روانشناس کودک و نوجوان کارتونا، این انیمیشن 2020 مناسب کودکان و نوجوانان بین 4 تا 15 سال می باشد.

انیمیش خرس های کله فندوقی 2020

انیمیشن خرس های کله فندقی از کارتون های جدید 2020 در کارتوناست که می توانید با کیفیت HD این کارتون را با دوبله فارسی تماشا کنید. این کارتون جدید، درباره سه خرس به نام های گریز، پاندا و خرس یخی است که به سفری ماجراجویانه در کشور کانادا می روند.

این کارتون امتیاز 7.3 از IMdb را دارد.

این انیمیشن طبق نظر روان شناس کودک و نوجوان کارتونا، برای کلیه گروه های سنی کودکان مناسب است.

جنگ ‌ستارگان، آرزوی نوجوانی‌ام بود

در زمانی بسیار دور و در کهکشانی بسیار بسیار دور، دنیایی ناشناخته و پر از موجودات عجیب و غریب فضایی است؛ دنیایی که مثل همه‌ی داستان‌های نیروهای خیر و شر، پر از تقابل بین نیروهای خوب و بد است و این‌بار باید با کمک اندیشه، شمشیرهای نوری و سفینه‌های فضایی، راهی برای غلبه بر نیروهای پلید پیدا کرد.

مرد عنکبوتی

نزدیک به ۵۷ سال است که مرد عنکبوتی یا همان اسپایدرمن (spider man)، یکی از ابرقهرمان‌های محبوب کمپانی ماروِل است.

ابرقهرمان نوجوان

علی مولوی: نزدیک به ۵۷ سال است که مرد عنکبوتی یا همان اسپایدرمن، یکی از ابرقهرمان‌های محبوب کمپانی ماروِل است.

همانطور که می‌دانید مرد عنکبوتی، داستان «پیتر پارکر»، نوجوانی است که بهصورت اتفاقی عنکبوتی او را میگزد و او به قدرتهایی خارقالعاده میدهد. از سال ۱۹۶۲ میلادی تا حالا، مرد عنکبوتی آنقدر محبوب بوده که شکلهای عجیبوغریبی از آن اقتباس شده؛ از مدل ژاپنیاش گرفته تا مدل لگوییاش!

انیمیشن سینمایی «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»، ساختهی «باب پِریسکِتی»، «پیتر رَمزی» و «رادنی روثمَن» نیز یکی از همین انواع است. «فیل لُرد» و «رادنی روثمن»، داستان این انیمیشن را براساس کمیکهای مردعنکبوتی نوشتهی «استن لی» و کمیکهای «مایلز مورالِز» نوشتهی «سارا پیکِلی» نوشتهاند.

«مایلز گونزالو مورالز»، پسر مکزیکی نوجوانی است که عاشق مردعنکبوتی است. او را هم عنکبوتی عجیب و غریب نیش میزند و مایلز هم مثل مردعنکبوتی قدرتهای خارقالعادهای پیدا میکند، اما به کمکهای مردعنکبوتی نیاز دارد تا بتواند خودواقعی و قدرتهایش را درک کند.

این انیمیشن متفاوت که به سبک کتابهای کمیک ساخته شده، داستان رودررویی مایلز، مردعنکبوتی و چهار شخصیت دیگر عنکبوتی است که سرشار از لحظههای بامزه و درعین حال تراژیک است.

مرد عنکبوتی

انیمیشن تازهی مردعنکبوتی محصول شرکتهای «کلمبیا پیکچرز»، «سونی پیکچرز انیمیشن» و «مارول اینترتینمنت»، پس از هفت سال سلطهی کمپانی دیزنی برروی این جایزه، توانست جایزهی بهترین انیمیشن بلند را از نود و یکمین مراسم جایزهی اسکار دریافت کند.

جدیدترین انیمیشن های سال 2020 با دوبله فارسی

کارتونا مجموعه ای از بهترین و جدیدترین انیمیشن های سال 2020 را با دوبله فارسی گردآوری کرده است. این انیمیشن ها که برخی از آنها به دلیل شیوع ویروس کرونا، نتوانستند در سینماها به میزان کافی به نمایش درآیند، کمی زودتر وارد پخش خانگی شدند.

شما می توانید این کارتون های جدید با دوبله فارسی در کارتونا به صورت آنلاین در کارتونا تماشا کنید.

 

خانواده ویلوبی امتیاز IMdb: 6.7

کارتون ویلوبی ها یا The Willoughbys از انیمیشن های جدید سال 2020 کارتونا است. این کارتون را کریس پِرن کارگردانی کرده است. کارگردانی که ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی را نیز در پرونده خود دارد. این کارتون در واقع داستان جالب و خنده‌دار  کودکان و نوجوانانی که حیله و فریب، دنیای اطرافشان را پر کرده اما می‌خواهند مستقل باشند و باید برای به‌دست‌آوردن این خواسته از مشکلات زیادی عبور می کنند. این کارتون مورد توجه نوجوانان زیادی در سراسر دنیا قرار گرفته است.

هرپایانی، شروع اتفاقی جدید است

 نزدیک به ۲۴سال است که آن‌ها را می‌شناسیم؛ شخصیت‌های «داستان اسباب بازی»، سال‌هاست که بر پرده‌ی سینماهای جهان درخشیده‌اند و کودکان و نوجوانان چندنسل با آن‌ها خاطره دارند.

قسمت اول بن تن

اگر شما هم از قسمت های وسط کارتون بن تن را تماشا کرده اید شاید دوست داشته باشید که بدانید که بن تنیسون، چه طور به آمینیتریکس دست پیدا می کند. بن 10، مجموعه انیمیشن هایی است که در سال 2005 در آمریکا ساخته شده است و در نقاط مختلف دنیا طرفدارهای بسیاری دارد. بسیاری از کودکان و نوجوانان، خصوصا پسربچه ها، از طرفداران شخصیت بن 10 هستند.

خانواده ویلوبی ، انیمیشن جدید 2020

بیش از دو دهه است که «کریس پِرن» در صنعت انیمیشن فعالیت می‌کند، اما پیش از انیمیشن «ویلوبی‌ها» یا «خانواده ویلوبی»، فقط انیمیشن «ابری با احتمال بارش کوفته‌قلقلی۲» را به‌عنوان کارگردان در کارنامه داشت‌.

پخش این انیمیشن که برای شبکه‌ی نمایش خانگی ساخته شده بود، از سوم اردیبهشت در سایت «نِتفلیکس» آغاز شده و سایت «کارتونا» هم در ایران، نسخه‌ی دوبله‌ی فارسی این انیمیشن را در اختیار کاربران خود گذاشته‌است تا ما هم مثل بقیه‌ی کشورها در این روزهای خانه‌نشینی این انیمیشن زیبا را ببینیم.

جدیدترین کارتون های 2020 و 2019

 

خانواده ویلوبی با نام انگلیسی

The Willoughbys

محصول سال 2020

امتیاز IMdb: 6.7

دوبله فارسی

همراه با نقد و بررسی روانشناس کودک و نوجوان

اگر می خواهید انیمیشن سینمایی خانواده ویلوبی را بهتر بشناسید، ببینید که این انیمیشن چه طور آغاز می شود:

اگر علاقه مند به داستان هایی هستند  که در اون افراد خانواده ها همیشه هوای هم رو دارن و طی پستی بلندی های زندگی با هم می مونن و پایان خوشی رو رقم می زنن، این فیلم به درد شما نمی خوره !!

انیمیشن به پیش، انیمیشن جدید سال 2020

می گوید داستان انیمیشن  «به پیش»  یا onward  به نوعی داستان زندگی خودش است. او هم در خردسالی پدرش را از دست داده و همیشه به این فكر می كرده كه اگر می شد برای یك روز هم شده پدرش را ببیند، به او چه خواهد گفت و با هم چه كارهایی انجام خواهند داد؟درباره کارتون به پیش در کارتونا بیشتر بدانید و آن را  با دوبله فارسی به صورت آنلاین تماشا کنید.

تفاوت کارتون های دهه شصت با کارتون های جدید چیست؟

کارتون های قدیم و نوستالژیک دهه شصت برای کودکان ونوجوانان آن روزها از تلویزیون پخش می شد. این کارتونها با کارتون های جدید 2019 و 2020 تفاوت زیادی دارند.

اگر میخواهید جدیدترین کارتون های 2019 و 2020 را در کارتونا پیدا کنید، اینجا کلیک کنید.

مهم ترین تفاوت کارتون های قدیمی و جدید، انیمیشن قوی، جلوه های ویژه و صداپردازی های خوب کارتون های جدید است.

پسران بد تا ابد

 

 

پسران بد تا ابد (انگلیسی: Bad Boys for Life)، یک فیلم سینمایی آمریکایی در ژانر اکشن کمدی به کارگردانی عادل ال اربی و بلال فلاح است که در سال ۲۰۲۰ اکران شد. فیلم‌نامه این فیلم توسط کریس برمنر نوشته شده و جری بروکهایمر آن را تهیه‌کنندگی کرده‌است. پسران بد تا ابد دنباله‌ای بر دو فیلم پسران بد (۱۹۹۵) و پسران بد ۲ (۲۰۰۳) و در مجموع سومین قسمت از پسران بد محسوب می‌شود. ویل اسمیت و مارتین لارنس ستارگان اصلی فیلم هستند. از دیگر بازیگران فیلم می‌توان به ونسا هاجنز، الکساندر لودویگ و جو پانتولیانو اشاره کرد. داستان فیلم، ماجراهای مایک و مارکوس را دنبال می‌کند که بعد از سال‌ها و به خاطر وقوع قتل‌هایی که مربوط به یکی از پرونده‌های قدیمی است، دوباره مجبور به همکاری با یکدیگر می‌شوند.

کارتون های جدید کارتونا

بره ناقلا 2019

همزمان با تعطیلات نوروز، کارتونا، کارتون های جدیدی را به مجموعه خود اضافه کرده است. این کارتون ها را می توانید در کارتونا با دوبله فارسی و به صورت نیم بها تماشا کنید. خوشحال خواهیم شد که نظرات خود را با ما درمیان بگذارید. کارتون های کارتونا مناسب کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است.

جومانجی 3

 

جومانجی: مرحله بعدی (انگلیسی: jumanji: the next level) یک فیلم به کارگردانی جیک کاسدان است که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. این فیلم دنباله فیلم جومانجی: به جنگل خوش آمدید است.

سونیک 2020

 

سونیک خارپُشت (به انگلیسی: Sonic The Hedgehog) نام شخصیت و قهرمان اصلی در مجموعه بازی‌های ویدئویی سونیک خارپشت از شرکت سگا، و همچنین تعداد زیادی مشتقات کمیک، کارتون پویانمایی‌شده و انیمه‌های اووی‌ای است. این مجموعه بازی در سبک سکوبازی است و باید در کمترین زمان ممکن تمام دشمنان را از بین برد و مرحله را به اتمام رساند. او در منطقه گرین هیلز زندگی میکند.

جدیدترین کارتون های سال 2020 و 2019

کارتونا، مجموعه ای از کارتون های جدید، فیلمهای سینمایی و انیمیشن های سال 2019و 2020 را به صورت رایگان در اختیار تماشاگران خود قرار داده است.

کارتون بچه رئیس

کودکی با یک دست کت و شلوار سوار بر تاکسی وارد خانه «تمپلتون»ها می شود. برادر بزرگتر از پشت پنجره این صحنه را می بینید و برایش بسیار عجیب است.اول سعی می کند که این موضوع را به خانواده اش اطلاع دهد اما آنها نمی پذیرند و فکر می کنند که او به برادر کوچکش حسودی می کند. اما در ادامه داستان با برادرش که همان بچه رئیس یا baby boss است همدست می شود.

آموزش شست و شوی دست ها به کودکان

این روزها که با شیوع ویروس کرونا، اهمیت شست و شوی دست ها بیشتر شده است، خانواده ها بیش از گذشته به این موضوع اهمیت می دهند. اگر شما هم دوست دارید با روشی جذاب و شاد، کودکان را تشویق به شست و شوی دست های خود کنید این ویدئوی زیبا را از دست ندهید.
این ویدئو به زبان انگلیسی است و علاوه بر اینکه فرزندان را تشویق به شستوی دست ها می کنید به تقویت زبان انگلیسی نیز کمک می کند.

ربوده شده 3

 

ربوده‌شده ۳ (به انگلیسی: Tak3n یا Taken 3) نام یک فیلم اکشن مهیج فرانسوی است که کارگردان الیویر مگاتن بوده و نویسندگان فیلم لوک بسون و رابرت مارک کامن هستند. این فیلم سومین و آخرین قسمت از مجموعه‌فیلم ربوده‌شده است. است. بازیگران فیلم لیام نیسون، مگی گریس، فامکه یانسن و فارست ویتاکر هستند. آغاز فیلمبرداری فیلم ۲۹ مارس ۲۰۱۴ و زمان انتشار فیلم ۹ ژانویه ۲۰۱۵ است. مکان فیلم برداری در شهر لس آنجلس ایلت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا است.

ظاهر و باطن

 

درون و بیرون (به انگلیسی: Inside Out) یک پویانمایی رایانه‌ای سه بعدی، کمدی-درام و ماجراجویی به کارگردانی پیت داکتر است. این انیمیشن توسط استودیوهای پیکسار ساخته شده و توسط والت دیزنی پیکچرز در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۵ عرضه شد. پیت داکتر از فیلم‌نامه نویسان و کارگردان‌های با سابقه پیکسار است که آثار درخشانی همچون انیمیشن بالا و کارخانه هیولاها را ساخته است.

ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی
پخش آنلاین کارتون ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی – دوبله فارسی – جدیدترین کارتون ها و انیمیشن ها در  کارتونا

ماشین ها 3

 

ماشین‌ها ۳ (به انگلیسی: 3 Cars) یک پویانمایی رایانه‌ای سه بعدی آمریکایی کمدی است که توسط استودیوی انیمیشن‌سازی پیکسار تولید و توسط والت دیزنی پیکچرز منتشر شده‌ است. این پویانمایی در ۱۶ ژوئن ۲۰۱۷ در آمریکا منتشر شد. ماشین‌ها ۳ هجدهمین فیلم پویانمایی بلند پیکسار و سومین فیلم از دنباله‌ فیلم ماشین‌ها بعد از ماشین‌ها ۲ در سال ۲۰۱۱ است. این انیمیشن به کارگردانی برایان فی و صداپیشگی اون ویلسون، کریستلا آلونزو، آرمی هامر، بانی هانت، لَری دِ کِیبِل گای، ناتان فیلیون، کری واشینگتن و لی دلاریا می‌باشد. دنباله این فیلم(ماشین ها:سواری نهایی (ماشین ها ۴)) در سال ۲۰۱۹ اکران خواهد شد. گفته میشود قسمت چهارم ماشین ها آخرین قسمت این مجموعه است.

ملکه یخی یا منجمد کارتون محبوب کودکان

انیمیشن فروزن یا Frozen (منجمد، یخ زده، ملکه برفی، ملکه یخی) از کارتون های محبوب کودکان و نوجوانان است. شخصیت اصلی این انیمیشن دو خواهر به نام السا و آنا هستند. این کارتون بیشتر مورد توجه دختران قرار گرفته است و بسیاری از آنها دوست دارند که نقش السا و آنا را بازی کنند. این دو خواهر دارای قدرت جادویی هستند.

بچه رئیس

 

بچه رئیس (به انگلیسی: The Boss Baby) یک پویانمایی رایانه‌ای-سه‌بعدی آمریکایی به کارگردانی تام مک‌گراث و نویسندگی مایکل مک‌کولرز است که در تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۱۷ اکران شد. داستان انیمیشن بر اساس کتابی به همین نام نوشته مارلا فارزی است.