جدول مدرسه تلویزیونی ایران شبکه آموزش ۲۰ فروردین

چهارشنبه 1/20

دوره متوسطه اول :

♦️⏰ساعت ٨  تا ٨:٣٠ درس ریاضی پایه ٩
♦️⏰ساعت ٨:٣٠  تا ٩ درس ادبیات فارسی پایه ۸
♦️⏰ساعت ٩   تا ٩:٣٠ درس زبان انگلیسی پایه ٧

📺برنامه دوره ابتدایی :

🎲ازساعت ١٠:٣٠ تا۱۱ بازی و ریاضی  پایه اول
🎲از ساعت ۱۱ تا١١:٣٠ بازی و ریاضی پایه دوم
🎲از ساعت ١١:٣٠ تا ١٢ فارسی و نگارش پایه سوم
🎲ازساعت١٢ تا ١٢:٣٠ بازی و ریاضی پایه چهارم
🎲از ساعت ١٢:٣٠ تا١٣ درس علوم تجربی و تفکر پایه پنجم
🎲از ساعت ١٣:١۵ تا ۱۳:۴۵بازی و ریاضی پایه ششم

 

⏪متوسطه دوم:

🔺⏰ساعت١۴:٣٠درس فیزیک پایه ۱۰
🔺⏰ساعت ١۵ درس فیزیک پایه ۱۱
🔺⏰ساعت ۱۵:٣٠ درس ادبیات فارسی پایه ۱۰
🔺⏰ساعت ۱۶ فیزیک پایه ١٢
🔺⏰ساعت ۱۶:٣٠ ریاضی پایه ١٢ رشته تجربی
🔺⏰ساعت ١٧ درس هندسه پایه ۱۲
🔺⏰ساعت ٢٢ درس حسابان پایه ١٢ رشته ریاضی
🔺⏰ساعت ٢٢:٣٠ درس مدیریت خانواده و سبک زندگی پایه ١٢

برای آگاهی از ویدیوهای مربوط به دروس مدرسه شبکه آموزش با کارتونا همراه باشید.

جدول برنامه مدرسه تلویزیونی ایران 8 فروردین ماه

جمعه 1/8

متوسطه دوره اول :

دوره ابتدایی :

دوره متوسطه دوم :

برای آگاهی از زمان ویدیوهای آموزشی با کارتونا همراه باشید.

جدول زمانبندی دروس آموزشی شبکه آموزش 5 فروردین

سه شنبه 1/5

متوسطه دوره اول:

دوره ابتدایی :

دوره متوسطه دوم :

برای آگاهی از اطلاعات مربوط به دروس مدرسه با کارتونا همراه باشید.

پیش‌گویی‌های شگفت‌انگیز کارتون سیمپسون‌ها که به حقیقت پیوست!

 

 

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سی ان ان، کارتون «سیمپسون ها» که مدت‌هاست از شبکه فاکس پخش می شود تاکنون بسیاری از وقایع جهان را پیش گویی کرده است. از جمله جدیدترین آنها، خریداری شرکت فیلمسازی «قرن بیست و یکم فاکس» از سوی شرکت دیزنی است که کارتون سیمسون‌ها حدود 20 سال پیش در یکی از قسمت‌هایش، آن را پیش بینی کرده بود!

جدول زمان بندی دروس مدارس 17 اسفند ماه

شنبه 12/17

دوره متوسطه اول :

دوره ابتدایی :

دوره متوسطه دوم :

برای آگاهی از برنامه های دروس مدارس با کارتونا همراه باشید.

نماد شهر تهران در حمایت از کودکان محک نارنجی شد

 

در آستانه روز جهانی سرطان کودک؛

نماد شهر تهران در حمایت از کودکان محک نارنجی شد

کاهش هزینه های درمان کودکان مبتلا به سرطان

مدیرعامل محک عنوان کرد:

ایجاد آگاهی در خصوص سرطان کودکان هزینه‌های درمان را کاهش می‌دهد.

برترین فیلم های انیمیشن یک دهه اخیر

 

همانطور که ما به پایان دهه دوم قرن بیست و یکم نزدیک می شویم ، شگفت آور است که فکر کنیم چند فیلم خارق العاده در ده سال گذشته بر پرده سینما به نمایش گذاشته شده است. و شاید محدود کردن چنین لیستی به ده یا پنج فیلم نیز راضی کننده و ساده نباشد. اما به بررسی تعدادی از آن فیلم ها می پردازیم.

انیمیشن هایی که در سال 2020 اکران خواهد شد

 

پیتر خرگوشه ۲: فراری (انگلیسی: Peter Rabbit 2: The Runaway) یک فیلم در دست ساخت ژانر کمدی و ماجراجویی به کارگردانی ویل گلوک است که از سوی سونی پیکچرز انیمیشن در سال ۲۰۲۰ منتشر خواهد شد. این فیلم دنباله پیتر خرگوشه است. از بازیگران آن می‌توان به جیمز کوردن، دامنل گلیسون، رز بیرن و دیوید اویلوو اشاره کرد.

به دنیا خوش آمدی لوک خوش‌شانس + فیلم

 

چهارم تیر ماه زادروز یکی از صداهای ماندگار دوبله ـ منوچهر والی‌زاده‌ ـ است؛ او صاحب صدایی که با دوبله کارتون «لوک خوش‌شانس» در یادها مانده و به گفته‌ی خودش شاید امروز به دوبلور لوک خوش‌شانس بیشتر معروف باشد تا دوبلور تام کروز!

بعد از بهرام زند دوبله توان از دست دادن هنرمندی را نداشت!

 

محمد عبادی حدود پنج دهه در عرصه دوبله فعالیت کرد. به‌رغم‌ صدای خوب و نقش‌های ماندگاری که از خود به جا گذاشت، چندان اهل مصاحبه و حضور در رسانه‌ها نبود. اما کارنامه کاری او به وضوح گویای هنرش است. همکارانش از او به عنوان اسطوره‌ی دوبله یاد می‌کنند، هنرمندی که صدایش تا ابد ماندگار است.

کارتون «فوتبالیست‌ها» از تئاتر سر درآورد

 

انیمیشن سریالی «فوتبالیست‌ها» که الهام‌بخش بازیکنان بزرگی همچون «لیونل مسی» و «زین‌الدین زیدان» بوده است، تبدیل به یک اثر نمایشی شد.

به نقل از خبرنگار کارتونا از ایسنا، «کرانچی رول» نوشت: اولین اقتباس نمایشی کارتون «فوتبالیست‌ها» که با نام اصلی «کاپیتان سوباسا» ساخته شده بود، به روی صحنه آمد.

پخش تیتراژ برنامه کودک برای اولین بار پس از ۳۷ سال

 

برنامه «خاطره» در ۲۱ دی‌ماه بعد از ۳۷ سال، یکی از تصاویر پُرخاطره از آرشیو صداوسیما را برای اولین بار پخش کرد.

به نقل از خبرنگار کارتونا از ایسنا، برنامه «خاطره» با اجرا و تهیه‌کنندگی لعیا عباس میرزائی، ۲۱ دی ماه ساعت ١٨ در حالی راهی آنتن شبکه یک سیما شد که تیتراژ برنامه کودک و نوجوان را بعد از گذشت ۳۷ سال با کیفیت نگاتیو به صورت رنگی پخش می کرد.

گفت‌وگو با دوبلور کارتون‌های «پسر شجاع» و «ای‌کیوسان»

 

به نقل از خبرنگار کارتونا از ایسنا:

دوبلور شخصیت‌های «شیپورچی»، «یوگی» و «تنسی» معتقد است، کارتون‌هایی که دوبله می‌شوند، در ذهن کودکان امروز نمی‌مانند، چون خوب ساخته نمی‌شوند.

چند پرسش ساده از کودکان، والدین و برنامه‌سازان

 

امروزه در اغلب خانه‌ها حداقل یک دستگاه تلویزیون وجود دارد. نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد که کودکان ۲ تا ۱۱ ساله در هفته به‌ طور متوسط ۲۳ ساعت را صرف تماشای تلویزیون می‌کنند. اما این سوال مطرح می‌شود که آیا برنامه‌های مختص کودکان در تلویزیون به اندازه کافی جذاب هستند که کودکان ما با وجود انواع رسانه‌هایی که در دسترسشان است، همچنان به سمت تماشای برنامه‌هایی جذب شوند که صداوسیما با عنوان برنامه کودک و در سطحی تخصصی‌تر در قالب برنامه‌های شبکه کودک روی آنتن می‌برد؟؛ به نقل از خبرنگار کارتونا از ایسنا گفت‌وگویی با چند تن از والدین و همچنین خود کودکان صورت گرفته که این پرسش را با آنان در میان گذاشته است.

هزار پوند برای سکه‌ای با تصویر شخصیت کارتونی!

 

یک سکه ۵۰ پنسی که تصویر شخصیت داستانی «خرس پدینگتون»‌ بر روی آن نقش بسته است، به قیمت هزار پوند فروخته شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از خبرنگار کارتونا از ایسنا،‌ یکی از وب‌سایت‌ها که به مکانی برای فروش چیزهای عجیب و غریب تبدیل شده است، اخیرا سکه‌ای ۵۰ پنسی را  عرضه کرده که تصویر خرس «پدینگتون»‌ بر روی آن نقش بسته است. این سکه به قیمت هزار پوند فروخته شد.

انیمیشن Frozen 2 کمی زودتر اکران خواهد شد

 

کمپانی والت دیزنی از جلو افتادن زمان اکران انیمیشن Frozen 2 (فروزن 2) برای چند روز خبر داد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، تاریخ اکران انیمیشن Frozen 2 تغییر کرده است. کمپانی والت دیزنی اعلام کرد که این انیمیشن سینمایی قرار است کمی زودتر از انتظار به روی پرده‌های سینما برود. بدین ترتیب دنباله انیمیشن Frozen (فروزن) که پیش از این قرار بود در تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۱۹ (۶ آذر ۱۳۹۸) اکران شود، اکنون ۵ روز زودتر و برای اکران در تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ (۱ آذر ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است. در واقع این انیمیشن مورد انتظار قرار است پیش از روز شکرگزاری اکران شود و دیزنی در نظر دارد از تمامی پتانسیل‌های موجود این ایام برای فروش هرچه بیشتر آن استفاده کند.

قصه دوبله کارتون‌های دهه 60

 

قصه دوبله کارتون‌های دهه 60| از صداپیشگی جان‌کوچولو تا کاپیتان لینچ و تنسی تاکسیدو

پیشکسوت دوبله گفت: ما تمام دوبله‌های‌مان را با عشق انجام می‌دادیم اما الان کارهای دوبله، اجرایی به آن صورت ندارند و دوبلورها فقط می‌خوانند و می‌روند.

 

 خبرگزاری فارس- گروه رادیو و تلویزیوناغلب دهه شصتی‌ها اوقات فراغتشان را با همان دو شبکه سراسری تلویزیون سپری می‌کردند، تماشای کارتون‌هایی نظیر تنسی تاکسیدو یا ماجراهای گالیور و رابین هود و سندباد که هوش را از سر خیلی‌ها می‌پراند و بهترین ساعت‌های اوقات فراغت را برایشان رقم می‌زد. تنسی تاکسیدو یا همان پنگوئنی که برای یافتن راه حل مشکلشان دست به کارهایی می‌زدند، یا رابین هودی که به ظن خودش قهرمان بود و یا گالیور که قصد رسیدن به مقصدی نامعلوم داشت. همه و همه بخشی از کودکی بسیاری از کودکان این مرز و بوم را رقم زده‌اند. اما اینکه چرا چند سالی است دیگر شاهد این دست کارتون‌های ماندگار نیستیم تنها موضوعی بود که برای شنیدن پاسخ آن با «شهروز ملک آرایی» گوینده و دوبلور پیشکسوت گفت‌وگو کردیم. 

بازپخش کارتون‌های دهه ۶۰ در شبکه پویا

 

مدیر تامین برنامه شبکه پویا گفت: کارتون ها و برنامه های نوستالژیک در شبکه پویا پخش شده و تقدیم بینندگان عزیز می شود.

«ابوالفضل علم بیگی» مدیر تامین برنامه شبکه پویا در تشریح برنامه‌های این شبکه در فصل تابستان گفت: سری جدید برنامه‌های شبکه پویا با آغاز تعطیلات کودکان و نوجوانان و همزمان با جشن میلاد امام زمان (عج) آغاز می‌شود و در دو هفته اول برنامه‌هایی چون بره کوچولو، ای یوری، بوش‌ویک، بره ناقلا، بوستان جنگل، شنگول آباد، زوزو و گاگیلا از این شبکه پخش می‌شوند.

جشن سلامتی کودکان مبتلا به سرطان

 

 پخت کیک سلامتی کودکان مبتلا به سرطان در اقامتگاه ستارخان محک در سالروز کودکان بهبود یافته محک برگزار شد؛

جشن سلامتی کودکان مبتلا به سرطان به مناسبت؛ سالروز کودکان بهبودیافته محک، با همکاری انجمن خوراک و نوشیدنی ایران در اقامتگاه ستارخان برگزار شد. در این مراسم کودکان محک با آرزوی بهبودی برای تمام کودکان مبتلا به سرطان سرزمینمان کیک پختند.

بهبودی تعدادی از کودکان مبتلا به سرطان

انعقاد تفاهم‌نامه میان بیمارستان محک و بیمارستان گاسیلینی ایتالیا

 

انعقاد تفاهم‌نامه میان بیمارستان محک و بيمارستان گاسلینی ایتالیا با هدف ارتقای درمان کودکان مبتلا به سرطان كشور صورت گرفت:

بیمارستان فوق تخصصي سرطان كودكان محک تفاهم‌نامه‌ای با بیمارستان کودکان گاسلینی ایتالیا امضا كرد.

محک در 28 سال فعالیت خود همواره تلاش کرده است تا ضمن تبادل دانش با متخصصان ملی و بین‌المللی، زمینه ارتقای ارائه خدمات درمانی و حمایتی به فرزندانش را فراهم آورد تا فرزندان مبتلا به سرطان در ایران از شایسته‌ترین خدمات بهره‌مند شوند.

پنجمین کنگره: نقش خدمات حمایتی در توانمند سازی کودکان مبتلا به سرطان

 

پنجمین کنگره مهلت ارسال مقاله به پنجمین کنگره «نقش خدمات حمایتی در توانمندسازی کودکان مبتلا به سرطان و خانواده‌ آنها» که توسط مؤسسه خیریه محک برگزار می‌شود تا 10دی اعلام شد و این موضوع در قالب فراخوان رسانه‌ای نیز انتشار یافته است.